Dowiedzą się jak udzielić pierwszej pomocy i zadbać o swoje bezpieczeństwo na wakacjach

2021-06-18 7:40 MR
Warsztaty w ratownikiem medycznym
Autor: Michał Rejduch Warsztaty w ratownikiem medycznym

Ta wiedza, na pewno przyda im się w trakcie wakacji. Uczniowie kilku sądeckich szkół biorą udział w szkoleniach i warsztatach, które prowadzą ratownicy medyczni, policjanci i specjaliści BHP. W trakcie spotkań przypominają młodym sądeczanom, na jakie niebezpieczeństwa mogą natknąć się w wakacje i jak im zaradzić.

Jak udzielać pierwszej pomocy, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą czy poruszać się po drogach. Między innymi tego dowiadują się uczniowie kilku sądeckich szkół. Specjalne zajęcia przygotowali specjaliści jednej z firm BHP w Nowym Sączu. Szkolenia prowadzone są w ósmych klasach.

Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze?

Nasza firma od wielu lat prowadzi szkolenia BHP dla pracowników różnych przedsiębiorstw. W tym roku zdecydowaliśmy przed wakacjami zorganizować warsztaty w szkołach. Mamy spotkania z policjantami, mamy spotkania z ratownikami medycznymi. Jest pokaz pierwszej pomocy, policjanci przypominają, o bezpieczeństwie na drodze – mówi koordynatorka akcji Beata Grabska.

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."

W tym roku w takie warsztaty odbędą się przed wakacjami w kilku szkołach, jeśli pomysł się sprawdzi i będzie zainteresowanie, podobne zostaną zorganizowane w przyszłym roku. Tu warto dodać, że takie szkolenia dla uczniów są darmowe.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Dowiedzą się jak udzielać pierwszej pomocy i zadbać o swoje bezpieczeństwo na wakacjach