Do pokonania mają setki kilometrów. Z Krynicy Morskiej do Krynicy Zdroju jadą na rowerach

2021-06-04 14:08 DR
Ruszył rajd rowerowy Krynica Mrska  -  Krynica Zdrój
Autor: Krynicka Organizacja Turystyczna/FB Ruszył rajd rowerowy Krynica Mrska - Krynica Zdrój

Po raz kolejny na rowerach pokonają trasę z Krynicy Morskiej do Krynicy Zdroju. Właśnie ruszyła tegoroczna wyprawy, do której przyłączyło się kilkunastu fanów jazdy na rowerach.

Rajd ma promować dwie Krynice, ale też zachęcać mieszkańców tych miasteczek do odwiedzania się nawzajem. Przez pandemię koronawirusa tegoroczny przejazd stał pod dużym znakiem zapytania, ale się udało. Rowerzyści są już w trasie.

Do przejechania mamy około 1200 kilometrów. Liczymy, że ten dystans damy radę pokonać w 12 dni. W tym roku trasa poprowadzi wzdłuż wschodniej granicy Polski, aż na południe, na krynicki deptak – mówi Daniel Lisak z krynickiej organizacji turystycznej.

Posłuchaj Daniela Lisaka z Krynickiej Organizacji Turystycznej, który jest w trasie

To już szósta taka wyprawa. W rajdzie biorą udział nie zawodowcy, ale amatorzy. Fani dwóch kółek w taki sposób promują też zdrowy styl życia i zachęcają do oglądania Polski z perspektywy właśnie roweru.

Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?

To co dzieje się na trasie można zobaczyć w specjalnych relacjach w mediach społecznościowych. Finał wyprawy zaplanowano na 13 czerwca. Właśnie wtedy rowerzyści mają się pojawić w Krynicy Zdroju.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Do pokonania setki kilometrów. Z Krynicy Morskiej do Krynicy Zdroju jadą na rowerach!