Czy w czerwcu ruszy budowa stadionu sportowego w Nowym Sączu? Jest taka szansa!

2021-06-08 18:10 DR
Jest szansa,  że jeszcze w czerwcu ruszy budowa nowego stadionu
Autor: UM Nowy Sącz Jest szansa, że jeszcze w czerwcu ruszy budowa nowego stadionu

To są dobre wiadomości dla fanów piłki nożnej z Nowego Sącza i zawodników Klubu Sportowego Sandecja. Miasto wybrało właśnie firmę, która taki obiekt chce zbudować.

Do drugiego przetargu, który ogłosiło miasto zgłosiły się trzy firmy. Dwie lokalne, jedna z Sopotu. Za swoją pracę chciały od około 50 do ponad 53 milionów złotych. Miasto wybrało najtańszą ofertę, którą zgłosiła firma z Nowego Sącza.

Nie oznacza to jednak, że budowa będzie mgła ruszyć od razu, bo teraz jest czas na odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej.

Mamy nadzieję, że odwołań jednak nie będzie, bo komisja przetargowa stwierdziła, że nie ma do tego podstaw prawnych. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to w czerwcu podpisalibyśmy umowę z firmą, a to oznacza, ze z końcem czerwca wykonawca będzie mógł wejść na plac budowy - mówi Artur Bochenek wiceprezydent Nowego Sącza.

Posłuchaj wiceprezydenta Nowego Sącza Artura Bochenka

To już drugi przetarg na budowę stadionu. Wcześniejszy unieważniono w marcu, bo złożone oferty dla miasta były za drogie.

Nowy stadion sportowy w Nowym Sączu ma powstać przy ulicy Kilińskiego na minimum 4,5 tysięcy zadaszonych miejsc siedzących plus 360 miejsc dla kibiców drużyny gości. Na miejscu będzie też punkt medyczny szatnie dla drużyn i sędziów, pomieszczenie kontroli antydopingowej, studia TV oraz sala do konferencji prasowych. Będą też punkty gastronomiczne.

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Czy w czerwcu ruszy budowa stadionu sportowego w Nowym Sączu? Jest taka szansa!