Czy Łubinka wreszcie przestanie straszyć? Jest taka szansa!

2021-07-14 18:15 DR
Jest szansa na regulacje i zabezpieczenie rzeki Łubinki
Autor: PSP Nowy Sącz Jest szansa na regulacje i zabezpieczenie rzeki Łubinki

Jest szansa, że wreszcie przestanie straszyć okolicznych mieszkańców. Chodzi o potok ŁUBINKA w Nowym Sączu, który po każdym większym deszczu zamienia się w prawdziwą rzekę.

Tak też stało się kilka dni temu, kiedy to po niedzielnym oberwaniu chmury Łubinka wylała i podtopiła okoliczne pola, łąki, domy i stadion sportowy. Głównie na osiedlu Piątkowa.

Mimo, że tamtejsi mieszkańcy od lat proszą o regulacje Łubinki i lepsze zabezpieczenie ich domów przed rzeką, to do tej pory efektów nie było. Teraz może być jednak inaczej. Tak przekonuje Józef Leśniak wicewojewoda małopolski.

Rozmawiałem z szefami Wód Polskich, którzy zapewnili mnie, że są duże szanse na regulacje rzeki Łubinka. Co prawda nie w tym roku, ale w 2022 - mówi wicewojewoda Józef Leśniak.

Posłuchaj wicewojewody małopolskiego Józefa Leśniaka

Wicewojewoda zapewnia też, że będzie pomoc dla miast i gmin, które ucierpiały podczas niedzielnych powodzi. Na razie urząd wojewódzki czeka na dokładne protokoły strat, które przygotowują lokalne samorządy. Będą one podstawą do wypłaty ewentualnej pomocy z rządowej rezerwy.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Czy Łubinka wreszcie przestanie straszyć? Jest taka szansa!