Coraz więcej mieszkańców Nowego Sącza ma prace? Niskie bezrobocie na koniec 2021 roku

2022-01-27 8:04 MR
Sądecki Urzad Pracy
Autor: Michał Rejduch Sądecki Urzad Pracy

Tak niskiego bezrobocia w Nowym Sączu nie było od dawna. Na koniec 2021 roku w Sądeckim Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 1425 osób. To najniższy poziom od dwóch lat. Prawo do zasiłku miało 216 osób. Wśród bezrobotnych w Nowym Sączu dominują kobiety.

Jak Nowy Sącz wypada na tle innych miast?

Najniższym bezrobociem od dwóch lat może pochwalić się Nowy Sącz. Pod koniec 2021 roku stopa bezrobocia w mieście wyniosła 3,1 %. Na koniec grudnia bez pracy było 1425 mieszkańców Nowego Sącza. Ponad połowa z nich to kobiety. Nowy Sącz pod kątem stopy bezrobocia wypada bardzo dobrze w statystykach w całym województwie małopolskim.

Disco on ice przyciąga na kryte lodowisko w Nowym Sączu tłumy

Stopa bezrobocia jest najniższa w regionie, jak i w całej Małopolsce, więc pod tym względem Nowy Sącz wypada bardzo dobrze. Dla porównania w całym województwie stopa bezrobocia wyniosła pod koniec roku 4,6%. Miniony rok, chociaż pandemiczny charakteryzował się dużą liczbą podjęć pracy. Pracodawcy chętnie uzupełniali wakaty w swoich firmach i osoby podejmowały zatrudnienie. 2021 można zaliczyć do lat, które charakteryzują się ciągłym spadkiem tego bezrobocia — mówi Tomasz Szczepanek, zastępca dyrektora Sądeckiego Urzędu Pracy.

Sonda
Poszukujesz pracy?

Gdzie największe bezrobocie?

Obecnie Sądecki Urząd Pracy ma ponad 70 ofert pracy na różnych stanowiskach. Między innymi w branży budowlanej, handlu, gastronomii czy firmach kurierskich. Pod koniec roku w województwie małopolskim najwięcej osób bez pracy było w powiecie dąbrowskim. Stopa bezrobocia wynosiła tu 9,2%. Na drugim miejscu był powiat nowosądecki – 7,7%, a na trzecim tatrzański – 7,3%.

Źródło: Coraz więcej mieszkańców Nowego Sącza ma prace? Niskie bezrobocie na koniec 2021 roku