Coraz bliżej budowy nowego centrum krwiodawstwa w Nowym Sączu. Gdzie powstanie?

2021-12-29 8:13 MR
Dawca oddający krew
Autor: MR

Przez wiele lat ten budynek zajmowała policja. W przyszłości na jego miejscu stanie nowoczesne centrum krwiodawstwa. Powstanie ono przy ulicy Sienkiewicza w Nowym Sączu. Działkę z budynkiem przekazano Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Wyburzą stary i postawią nowy budynek

To pierwszy krok do budowy nowego centrum. Od ponad dekady, po wyprowadzce policjantów, budynek stoi pusty. W najbliższych latach w jego miejscu pojawi się Centrum Krwiodawstwa i Edukacji Krwi. Budynek dawnej policji przy ul. Sienkiewicza w Nowym Sączu ma być wyburzony, a w jego miejscu powstanie nowy, w którym swoją siedzibę będzie miał oddział terenowy RCKiK.

Nowy krwiobus trafił do RCKiK w Krakowie

W planach jest budowa nowego obiektu, który będzie przeznaczony przede wszystkim na stałą siedzibę terenowego oddziału. W tym obiekcie planujemy też utworzenie sali konferencyjnej, gdzie będą odbywały się szkolenia personelu medycznego, krwiodawców i młodzieży. Chcemy ich uświadamiać, czym jest oddawanie krwi, jak to się robi i co to daje – wyjaśnia dyrektor RCKiK w Krakowie Beata Mazurek.

Sonda
Oddajesz krew?

Sądecki oddział terenowy RCKiK bez stałej siedziby

Po Nowym Roku ma być ogłoszony przetarg na projekt budynku. Budowa może kosztować kilka milionów złotych. Na razie nie wiadomo, kiedy zaczną się prace. Tu warto dodać, że w listopadzie oddział terenowy RCKiK wyprowadził się z ul. Kazimierza Wielkiego. Od kilku tygodni krwiodawcy mogą oddawać krew w budynku OSP w Biegonicach. W pierwszych miesiącach 2022 roku oddział terenowy przeprowadzi się na ul. Kochanowskiego. W jednym z budynków trwa remont i dostosowanie pomieszczeń.

Źródło: Coraz bliżej budowy nowego centrum krwiodawstwa w Nowym Sączu. Gdzie powstanie?