Co dalej z tymczasowym mostem na rzece Kamienicy. Są ważne decyzje!

2021-11-22 16:00 DR
Most tymczasowy na rzece Kamienicy zostanie na kolejne miesiące
Autor: Darek Ryś Most tymczasowy na rzece Kamienicy zostanie na kolejne miesiące

Most tymczasowy na rzece Kamienicy w Nowym Sączu zostanie na dłużej. Miasto Nowy Sącz podpisało właśnie nową umowę z Agencją Rezerw Materiałowych, do której stalowa przeprawa należy.

Dzięki temu z tymczasowego mostu, który łączy Nowy Sącz z gminą Kamionka Wielka będzie można korzystać przez kolejne miesiące.

Podpisałem stosowną umowę. Dzięki temu w grudniu nie będziemy musieli tymczasowego mostu rozbierać. Niemniej jednak jak sama nazwa wskazuje jest to most tymczasowy i budowa nowej przeprawy jest konieczna. Do budowy jesteśmy przygotowani. Staramy się o pieniądze - mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel

Miasto Nowy Sącz o pieniądze na budowę nowej przeprawy stara się w ramach rządowego programu Polski Ład. W pierwszym rozdaniu się nie udało, dlatego wniosek będzie ponowiony. Szacuje się, że budowa może kosztować około 20 milionów złotych. Miasto liczy, że 80 procent tej kwoty dostanie.

Jeżeli się uda i pieniądze będą nam przyznane, to nowy most na rzece Kamienicy powinien być gotowy już pod koniec przyszłego roku - dodaje prezydent Ludomir Handzel.

Czy rozpoznasz znak zodiaku po dacie urodzin?

Pytanie 1 z 12
10 września urodziny obchodzi

Most na rzece Kamienicy przez fatalny stan techniczny zamknięto w czerwcu 2020 roku. Tymczasową przeprawę zbudowało wojsko. Pierwsze samochody przejechały nią kilka miesięcy później, bo pod koniec października. Przeprawa ma dwa pasy ruchu, każdy o długości 81 metrów. Maksymalne obciążenie mostu to 40 ton. Obok jest też przejście dla pieszych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Co dalej z tymczasowym mostem na rzece Kamienicy. Są ważne decyzje!