Ciężko chora Eliza czeka na naszą pomoc. We wtorek koncert charytatywny

2021-07-12 12:00 MR
Tomasz Michałowski i Anna Pych
Autor: Michał Rejduch Tomasz Michałowski i Anna Pych organizują koncert dla Elizy

Zespoły z całej Sądecczyzny, młodzi wokaliści, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na scenie, ale też grupa Lachersi zagrają dla Elizy Frys. Sądeczanka jest ciężko chora i pomóc może jej jedynie drogie leczenie za granicą. Fundacja Będzie Dobrze i Stowarzyszenie „Dla Miasta” organizują koncert charytatywny.

Nowy Sącza, Aula PWSZ godzina 17. To ważne miejsce i czas dla tych, którzy lubią pomagać. We wtorek rusza koncert charytatywny dla chorej na trudny do leczenia Elizy Frys. Sądeczanka ma 27 lat i zmaga się z nowotworową chorobą Cushinga, którą powoduje guz przysadki mózgowej. Pomóc może drogie leczenie za granicą. Kwota jest ogromna, bo potrzeba około 100 tysięcy złotych.

Wakacyjny pociąg retro z Nowego Sącza do Chabówki

Eliza zmaga się z tą chorobą od 2017 roku. Jest po dwóch operacjach, teraz czeka a kolejna, która ma się odbyć w Stanach Zjednoczonych. Będzie ona podzielona na dwa etapy – zabieg oraz rehabilitację. Trzeba liczyć, że całość może kosztować nawet 100 tysięcy złotych – wyjaśnia jeden z organizatorów koncertu Tomasz Michałowski.

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?

Koncert odbędzie się we wtorek o godzinie 17 w auli PWSZ przy Alejach Wolności. W trakcie imprezy poza występami zespołów zaplanowano licytacje różnych przedmiotów przekazanych przez darczyńców.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Ciężko chora Eliza czeka na naszą pomoc. We wtorek koncert charytatywny