Było o krok od tragedii na torach. Skończyło się wysokim mandatem!

2022-02-02 14:51 DR
Wjechała na przejazd mimo zamykających się szlabanów.  W samochodzie były dzieci
Autor: KMP Nowy Sącz Wjechała na przejazd mimo zamykających się szlabanów. W samochodzie były dzieci

Wysoki mandat zapłaciła kobieta, która samochodem wjechała na przejazd kolejowy pomimo, że szlabany już się opuszczały. Samochodem razem z nią jechało też czworo dzieci.

Wszystko wydarzyło się na trenie gminy Piwniczna – Zdrój. Tamtejsi policjanci dostali zgłoszenie, że samochód uszkodził szlaban na przejeździe kolejowym w Młodowie.

Po dotarciu patrolu na miejsce, okazało się, że sprawczynią jest 46-letnia mieszkanka gminy Podegrodzie. Kobieta w samochodzie wiozła też czwórkę swoich dzieci. Policjanci ustalili, że 46-latka, chcąc zdążyć przejechać na drugą stronę przed pociągiem, zignorowała podstawowe zasady bezpieczeństwa i wjechała na przejazd mimo tego, że opuszczały się już zapory. W efekcie kobieta doprowadziła do wyrwania zaczepów szlabanu i przy okazji uszkodziła swój samochód - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Za nieodpowiedzialne zachowanie, wjazd za szlaban i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa, 46-latka dostała mandat w wysokości 3 tysięcy złotych, a na jej konto trafiło 6 punktów karnych. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny jej pojazdu.

QUIZ. Największe romanse gwiazd kina. Sprawdź, czy pamiętasz, kto kogo kochał?

Pytanie 1 z 13
Zanim na zabój zakochał się pięknej prawniczce, był znany z romansów. George Clooney swego czasu tworzył parę między innymi z:
QUIZ. Największe romanse gwiazd kina. Sprawdź, czy pamiętasz, kto kogo kochał?

Do podobnego zdarzenia doszło 16 stycznia na przejeździe kolejowym w miejscowości Wierchomla Wielka. Wtedy kierowca  został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych, a na jego konto trafiły 4 punkty karne. Dodatkowo policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, ponieważ opadająca zapora uszkodziła przednią i tylną szybę samochodu.  

Na szczęście tym razem nikt nie ucierpiał, jednak apelujemy, aby wjeżdżając na przejazd kolejowy, zachować szczególną ostrożność. Nie narażajmy siebie ani naszych bliskich, którzy z nami podróżują -  dodaje Aneta Izworska

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Było o krok od tragedii na torach. Skończyło się wysokim mandatem!