Było groźnie, ale skończyło się dobrze. Pożar szkoły w Nowym Sączu

2021-07-23 13:29 DR
Pożar szkoły w Nowym Sączu  Na szczęście ogień szybko ugaszono
Autor: PSP Nowy Sącz Pożar szkoły w Nowym Sączu Na szczęście ogień szybko ugaszono

Nieostrożność pracowników była prawdopodobną przyczyną pożaru w jednej ze szkół w Nowym Sączu. Ogień pojawił się w budynku Zespołu Szkół Specjalistycznych numer 5. Na szczęście szybko udało się go ugasić.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w doszło do zapalenia się konstrukcji szkieletowej budynku. Pożar został wstępnie przygaszony gaśnicą proszkową przez pracowników budowy. W budynku nie odbywały się żadne zajęcia dydaktyczne i nie znajdowały się żadne osoby. Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego wody, wykonaniu prac rozbiórkowych, usunięciu nadpalonych elementów konstrukcyjnych oraz usunięciu ocieplenia.

Usunięte elementy oraz konstrukcje ponownie przelano wodą i sprawdzono kamerą termowizyjna, która nie wskazała zarzewi ognia. Przewietrzono wszystkie pomieszczenia, a następnie sprawdzono je miernikiem wielogazowym. Urządzenie nie wskazało nieprawidłowości.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?

Działania strażaków trwały ponad godzinę. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru była nieostrożność osób dorosłych przy prowadzeniu prac pożarowo-niebezpiecznych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Było groźnie, ale skończyło się dobrze. Pożar szkoły w Nowym Sączu