Budowa ruszyła. Nowy Sącz będzie miał nowy dworzec autobusowy!

2021-07-23 17:00 DR
Ruszyła budowa nowego dworca autobusowego przy ulicy Bulwar Narwiku
Autor: Dariusz Ryś Ruszyła budowa nowego dworca autobusowego przy ulicy Bulwar Narwiku

Nowy dworzec autobusowy powstaje w Nowym Sączu. Taki obiekt rośnie przy ulicy Bulwar Narwiku. Całość będzie gotowa za cztery miesiące.

Na miejscu powstaną wiaty przystankowe oraz kontenery dla podróżnych. Znajdzie się w nich między innymi zaplecze dla kierowców, ale też punkt obsługi klientów i toalety. Nowy dworzec będzie miejscem przesiadkowym.

Na nowym dworcu swoich pasażerów mają wysadzać prywatni przewoźnicy z okolicznych miejscowości. Natomiast my rozwieziemy ich później po mieście naszymi autobusami. Taki jest plan, żeby ograniczać wjazd pojazdów do centrum miasta - mówi Jerzy Leszczyński szef MPK w Nowym Sączu.

Mówi Jerzy Leszczyński prezes MPK w Nowym Sączu

Budowa dworca przesiadkowego przy ulicy Bulwar Narwiku będzie kosztować około półtora miliona złotych. Miejsce nie jest przypadkowe, bo kilkanaście lat temu przy Bulwarze Narwiku była już pętla autobusowa.

Budowa nowego dworca przesiadkowego oznacza jednak likwidacje dużej części istniejącego tam parkingu. Zostanie tam tylko kilka miejsc dla samochodów.

QUIZ. 77 rocznica Powstania Warszawskiego. Przekrojowy test wiedzy o bohaterach

Pytanie 1 z 20
O której godzinie wybuchło Powstanie Warszawskie?

Będzie to już drugi dworzec autobusowy w Nowym Sączu. Od jesieni 2019 roku pasażerowie korzystają też z przebudowanego dworca przy ulicy Kolejowej. To dwukondygnacyjny budynek, w którym mieści się między innymi duża poczekalnia, biletomat, Punkt Obsługi Klienta oraz toaleta.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Budowa ruszyła. Nowy Sącz będzie miał nowy dworzec autobusowy!