Bliżej do budowy nowej linii kolejowej z Krakwa do Nowego Sącza!

2021-07-02 17:30 DR
Jest kolejny krok na drodze do budowy nowej linii kolejowej z Krakowa do Nowego Sącza
Autor: Dariusz Ryś Jest kolejny krok na drodze do budowy nowej linii kolejowej z Krakowa do Nowego Sącza

Polskie Linie Kolejowe ogłosiły właśnie przetargi na budowę podstacji trakcyjnych. To bardzo ważny krok do elektryfikacji linii Chabówka – Nowy Sącz, która będzie częścią kolejowego połączenia Podłęże– Piekiełko.

Przetarg dotyczy opracowania dokumentacji projektowej i wybudowanie czterech podstacji trakcyjnych w miejscowościach Przymłynie, Mszana Dolna, Pisarzowa oraz Limanowa.

Podstacja trakcyjna, to obiekt elektroenergetyczny, zasilany z zewnętrznego systemu, którego podstawowym zadaniem jest zasilanie kolejowej sieci trakcyjnej na określonym odcinku linii. Elektryfikacja zapewni możliwość wykorzystania pociągów elektrycznych i bardziej ekologiczny transport - informuje Dorota Szalacha z zespołu prasowego spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Nowa trasa kolejowa, która ma ułatwić dojazd z Krakowa na Podhale i do regionu sądeckiego będzie składała się z przebudowanej, 75 kilometrowej linii między Chabówką a Nowym Sączem oraz zupełnie nowej, 58 kilometrowej trasy Podłęże – Szczyrzyc – Tymbark - Mszana Dolna.

Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?

Kiedy trasa powstanie podróż pociągiem na trasie Kraków – Zakopane będzie trwać krócej niż 2 godziny, a na odcinku Kraków Główny - Nowy Sącz mniej niż godzinę.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy

Źródło: Bliżej do budowy nowej linii kolejowej z Krakwa do Nowego Sącza!