„Bicepsy Sądecczyzny” w muzeum. W niedziele po wystawie oprowadzą jej twórcy

2022-02-18 12:33 MR
Wystawa Bicepsy Sądecczyzny
Autor: Piotr Droździk, Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu Wystawa "Bicepsy Sądecczyzny"

Dawne, zabytkowe rowery, sanki, rękawice bokserskie, łyżwy, czy narty. To wszystko można zobaczyć na wystawie „Bicepsy Sądecczyzny” w nowosądeckim Muzeum. W weekend oprowadzą po niej jej twórcy.

Ciekawa historia przedwojennego sportu na Sądecczyźnie

To już ostatnia okazja do tego, żeby poznać bliżej historie sportu na Sądecczyźnie na wystawie „Bicepsy Sądecczyzny”, którą można oglądać w budynku głównym nowosądeckiego muzeum przy ul. Jagiellońskiej. Ekspozycja pokazuje dawny sprzęt sportowy z jakiego korzystali podczas treningów i zawodów kolarze, saneczkarze, skoczkowie narciarscy, czy łyżwiarze. Poznamy tu nie tylko historię różnych dyscyplin sportowych, ale też kluby, które działały przed wojną w Nowym Sączu. W najbliższą niedzielę odwiedzający nowosądeckie muzeum będą mieli okazje spotkać się z twórcami tej wystawy, którzy oprowadzą po niej i przybliżą historię sportu.

Ratusz w Nowym Sączu do remontu

Wystawa „Bicepsy Sądecczyzny” powoli dobiega końca. Autorzy wystawy zapraszają serdecznie na oprowadzanie kuratorskie po wystawie. Będzie to wyjątkowa okazja, aby wraz z przewodnikiem wyruszyć w podróż w czasie po Galicji i poznać historię przedwojennego sportu na Sądecczyźnie – czytamy na stronie internetowej muzeum.

Eksponaty pochodzą z różnych muzeów

O wystawie opowie Piotr Kazana. Eksponaty oraz materiały pokazywane na wystawie pochodzą ze zbiorów muzealnych w Warszawie, Krakowie, Nowym Sączu, Krynicy, Piwnicznej czy Starego Sącza.

Źródło: „Bicepsy Sądecczyzny” w muzeum. W niedziele po wystawie oprowadzą jej twórcy