Biblioteka chce pokazać najmłodszym „Różne strony książki”

2021-07-22 12:46 MR
Książki już od złotówki. To będzie uczta dla pożeraczy książkowych
Autor: Michał Rejduch Książki już od złotówki. To będzie uczta dla pożeraczy książkowych

Spotkania z ciekawymi ludźmi, autorami książek, rysownikami, czy twórcami e-booków, do tego dużo dobrej zabawy. Sądecka Biblioteka Publiczna ma propozycje dla młodych mieszkańców miasta. Zachęca ich do udziału w projekcie „Różne strony książki”. Co to takiego?

Bibliotekarze z Nowego Sącza cały czas promują czytelnictwo wśród najmłodszych i na różne sposoby zachęcają do wypożyczania książek. Tym razem w ramach projektu „Różne strony książki”, który realizuje biblioteka dla dzieci, najmłodsi czytelnicy poznają kulisy powstawania książek. W planie są także warsztaty z rysownikami, twórcami książek dotykowych, oraz spotkania autorskie z pisarzami i konkurs plastyczny.

Sądecka biblioteka zaprasza w podróż do czasów PRL-u

Wszystkie spotkania planujemy zorganizować w oddziałach biblioteki w formie stacjonarnej. Dzieci i młodzież czekają warsztaty tworzenia leporello, pop-up, komiksów i książek dotykowych. Zajęcia poprowadzą Magdalena Pilch, Piotr Burzyński, czy Agnieszka Żelewska. Będą także dwa spotkania autorskie z Tomaszem Samojlikiem i Patrycją Zalejską – wyjaśnia Anna Kosowska – Zgrzeblak z biblioteki.

Informacje na temat spotkań i zajęć w ramach projektu „Różne Strony Książki” znajdziecie TUTAJ Projekt „Różne strony książki” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Sonda
Znacznie tańsze bilety na koncerty dla zaszczepionych osób to dobry pomysł?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Biblioteka chce pokazać najmłodszym „Różne strony książki”