Betlejemskie Światło Pokoju już w drodze. Jest w Nowym Sączu. Kiedy trafi do mieszkańców?

2021-12-15 16:00 DR
Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Nowym Sączu
Autor: ZHP Nowy Sącz Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Nowym Sączu

Jest już w Polsce, a w najbliższych dniach trafi między innymi do kościołów, firm, szpitali, ale też do urzędów i naszych domów. Betlejemskim Światełku Pokoju ruszyło w tradycyjną podróż po świecie.

Betlejemskie Światełko Pokoju przed Świętami Bożego Narodzenia jest zapalane w Betlejem, a potem dzięki harcerzom i skautom wędruje po całej Europie. Na tej drodze nie brakuje też Nowego Sącza i regionu.

Oficjalną sztafetę zaczynamy 18 grudnia wieczorem. Wtedy światełko będzie wniesione do kościoła świętego Kazimierza, a potem ruszy w drogę po Nowym Sączu i regionie - mówi Justyna Blukacz komendant Hufca ZHP w Nowym Sączu

Mówi Justyna Blukacz komendant Hufca ZHP w Nowym Sączu

Akcja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju zaczęła się w 1986 roku. Właśnie wtedy austriaccy skauci przywieźli płomień z betlejemskiej Groty Narodzenia Pańskiego do katedry wiedeńskiej. Potem dzięki skautom płomień przekazywany jest z rąk do rąk prawie do wszystkich krajów Europy.

Jak dobrze znasz polskie kolędy?

Pytanie 1 z 10
Bóg się rodzi, moc truchleje,

Polscy harcerze do tej sztafety dołączyli w 1991 roku. W tym roku akcji towarzyszy przesłanie pod hasłem "Światło Nadziei".

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Betlejemskie Światło Pokoju rusza w drogę po Nowym Sączu i regionie