Będzie więcej karetek w regionie! Krócej poczekamy na pomoc

2022-01-26 17:03 DR
Więcej karetek będzie w Małopolsce.  Są dodatkowe dyżury
Autor: Darek Ryś Więcej karetek będzie w Małopolsce. Są dodatkowe dyżury

Dodatkowe Zespoły Ratownictwa Medycznego będą dyżurować w Małopolsce. To reakcja na piątą falę pandemii koronawirusa, która mocno przyspiesza.

W sumie dodatkowych zespołów jest 14. Pięć z nich to zespoły 24-godzinne, 4 zespoły 12-godzinne oraz 5 zespołów 8-godzinnych. Dzięki dodatkowym zespołom krócej mamy czekać na przyjazd karetki.

Karpacki Rejon Operacyjny wzmocniono siedmioma Zespołami Ratownictwa Medycznego, które będą stacjonować w Tarnowie, Lisiej Górze, Zakliczynie, Mszanie Dolnej, Gorlicach, Bieczu oraz Nowym Sączu.

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe będzie miało dodatkowy, 24 godzinny zespół, który będzie stacjonował w Nowym Sączu. Na pewno będzie on ogromną pomocą dla naszej stacji, bo notujemy bardzo dużo wyjazdów na teren miasta. Nie tylko tych związanych z COVID 19, ale też do pozostałych pacjentów - mówi Bożena Hudzik dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

Mówi Bożena Hudzik dyrektor Sądeckiego Pogotowia ratunkowego

W Krakowskim Rejonie Operacyjnym także pojawi się 7 zespołów, które będą stacjonować w Bukowinie Tatrzańskiej, Suchej Beskidzkiej, Proszowicach, Wadowicach oraz Skawinie.  

To już kolejne wzmocnienie dodatkowymi zespołami systemu ratownictwa medycznego w Małopolsce w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

QUIZ: Horrory w PRL-u. Tak strasznego quizu jeszcze nie było

Pytanie 1 z 10
W „Dziecku Rosemary” Polańskiego z 1968 r. hybryda szatana i człowieka ma cechy fizyczne:

Kilkanaście dodatkowych zespołów uruchomiono też w listopadzie ubiegłego roku.  W sumie do w naszym regionie działa teraz 25 dodatkowych Zespołów Ratownictwa Medycznego. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Więcej karetek dyżuruje w regionie! Krócej mamy czekać na pomoc