Będzie bezpieczniej. Są pieniądze na doświetlenie kolejnych przejść dla pieszych

2021-04-15 18:21 DR
Kolejne przejścia dla pieszych będą doświetlone
Autor: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Kolejne przejścia dla pieszych będą doświetlone

Na kolejnych przejściach dla pieszych w regionie sądeckim będzie bezpieczniej. To dzięki pieniądzom, które powiat zdobył z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych. W sumie to ponad 700 tysięcy złotych.

To wystarczy na przebudowę około 40 przejść dla pieszych. Jest jednak szansa, że takich bezpiecznych miejsc na drogach powiatowych będzie jednak więcej.

Przywiązujemy ogromną wagę do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatowych. Dlatego właśnie podjęliśmy decyzję o utworzeniu 37 doświetlonych przejść, dzięki którym piesi będą bardziej widoczni na drodze. Nie jest wykluczone, że w przyszłym roku powstaną kolejne. W sumie planujemy budowę 60 takich przejść w ciągu dwóch lat - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Posłuchaj Marka Kwiatkowskiego starosty nowosądeckiego

Władze powiatu nowosądeckiego chcą, aby takie bezpieczne przejścia dla pieszych pojawiły się w każdej gminie. 

Wszystko będzie zależało od wielkości gminy i ilości dróg powiatowych przebiegających przez daną gminę. Lokalizacja została skonsultowana z wójtami i burmistrzami – dodaje starosta Marek Kwiatkowski.

Na którym kontynecie leżą te miasta?

Pytanie 1 z 10
Na jakim kontynencie leży Moskwa?

Dodatkowo, w trzech miejscach przy budowie przejść dla pieszych zostaną dobudowane fragmenty chodników. Takie prace zaplanowano w Żeleźnikowej Wielkiej, Małej Wsi oraz Łącku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl 

Źródło: Będzie bezpieczniej. Są pieniądze na doświetlenie kolejnych przejść dla pieszych