basen nad Łubinką w Nowym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch Basen nad Łubinką w Nowym Sączu

Basen nad Łubinką w Nowym Sączu znowu przyciągnie tłumy? Wiemy, kiedy otwarcie!

2023-05-26 7:15

W poprzednich latach cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Nowego Sącza. W upalne dni Sądeczanie tłumnie go odwiedzały. Mowa o basenie nad Łubinką, jedynym bezpiecznym i strzeżonym kąpielisku w Nowym Sączu. Fani plażowania mogą się już cieszyć. Wiemy, kiedy basen ruszy!

Basen nad Łubinką w Nowym Sączu. Kiedy otwarcie sezonu?

Mimo że za oknami temperatura nie jest jeszcze zbyt wysoka, to Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z Nowego Sącza już przygotowuje się do sezonu letniego. W ostatnim czasie na otwartym basenie nad Łubinką trwały prace porządkowe. Co roku latem, w sezonie wakacyjnym przyciąga on tłumy Sądeczan. Można tam znaleźć baseny rekreacyjne, basen pływacki, ale też małe brodziki dla dzieci i zjeżdżalnie wodne. Kiedy kąpielisko ruszy? To zależy już tylko od pogody.

Basen nad Łubinką w Nowym Sączu prawie gotowy

Basen planujemy otworzyć w czerwcu. Co roku robimy, to wtedy, kiedy jest ciepło. Na razie trwają prace porządkowe na terenie obiektu. Liczymy na to, że pogoda dopisze i basen uda się szybko otworzyć – mówił jeszcze pod koniec maja Marcin Rojna, dyrektor MOSiR Nowy Sącz.

Basen nad Łubinką. Otwarcie w czerwcu

Kąpielisko oficjalnie ruszy 19 czerwca. Otwarcie zaplanowano o godzinie 10. Uruchomienie basenu nad Łubinka zbiega się w czasie z zamknięciem krytej pływalni w Nowym Sączu. 19 czerwca rusza tu remont.

Źródło: Basen nad Łubinką w Nowym Sączu znowu przyciągnie tłumy? Wiemy, kiedy otwarcie!