Awaryjne lądowanie na lotnisku w Łososinie Dolnej [ZDJĘCIA]

2021-11-17 10:24 MR

We wtorek, 16 listopada nowosądecka Straż Pożarna odebrała zgłoszenie o awaryjnym lądowaniu samolotu szkoleniowego na lotnisku w Łososinie Dolnej. Okazało się, że maszyna ma uszkodzony zbiornik paliwa. Jedna osoba została poszkodowana…

Ćwiczenia służb na lotnisku w Łososinie Dolnej

Był to scenariusz ćwiczeń, jakie we wtorek, 16 listopada odbyły się w Łososinie Dolnej. Miały one sprawdzić gotowość służb na wypadek takich sytuacji. Na miejscu pierwsi pojawili się strażacy ochotnicy. Potem dołączyli do nich strażacy PSP, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe. Ćwiczenia zakładały, że w samolocie doszło do uszkodzenia zbiornika z paliwem, a jedna osoba została poszkodowana.

Ewakuacja ratusza w Nowym Sączu

Celem było nabycie praktycznych umiejętności w prowadzeniu działań ratowniczo – gaśniczych podczas wypadku samolotu. Przypomnienie i udoskonalenie zasad prowadzenia udzielenia pomocy osobom poszkodowanym. Ćwiczenia zostały poprzedzone szkoleniem instruktażowym prowadzonym przez obsługę lotniska – informuje na swojej stronie internetowej nowosądecka Straż Pożarna.

Sonda
Czy boisz się latać samolotem?

Ewakuacja ratusza w Nowym Sączu

Były to już kolejne w ostatnich tygodniach ćwiczenia, w których brali udział strażacy z Nowego Sącza. Przypomnijmy, w październiku wspólnie z innymi służbami odbyła się próbna ewakuacja pracowników ratusza. W trakcie tych ćwiczeń strażakom pomagali policjanci, strażnicy miejscy i ratownicy medyczni. Miały one sprawdzić koordynację pracy służb na wypadek rzeczywistej ewakuacji ratusza.

Źródło: Awaryjne lądowanie na lotnisku w Łososinie Dolnej [ZDJĘCIA]