Ale tempo! Po starym stadionie zostały tylko gruzy i zwały ziemi

2021-07-08 18:15 DR
Pełną parą idzie budowa nowego stadionu sportowego w Nowym  Sączu
Autor: Dariusz Ryś Pełną parą idzie budowa nowego stadionu sportowego w Nowym Sączu

Pełną parą idą prace budowlane na stadionie sportowym w Nowym Sączu. Firma, która wygrała przetarg w terenie pracuje już od kilkunastu dni. Efekty widać gołym okiem.

Od rana do wieczora na miejscu działa ciężki sprzęt budowlany. Są między innymi koparki, spychacze i inne pojazdy. Na razie trwają roboty wyburzeniowe. Po starym stadionie zostały już tylko zwały ziemi i tony gruzu.

Firma, która wygrała przetarg na budowę stadionu ma 2 lata, ale pierwsze części nowego stadionu mamy zobaczyć już jesienią. Będzie to podgrzewana murawa. W kolejnych miesiącach będą powstawać pozostałe elementy. Między innymi zadaszone trybuny, parkingi oraz budynki klubowe

Budowa stadionu przy ulicy Kilińskiego będzie kosztować nieco ponad 50 milionów złotych. Nowy stadion sportowy w Nowym Sączu powstanie przy ulicy Kilińskiego na minimum 4,5 tysięcy zadaszonych miejsc siedzących plus 360 miejsc dla kibiców drużyny gości. Na miejscu będzie też punkt medyczny szatnie dla drużyn i sędziów, pomieszczenie kontroli antydopingowej, studia TV oraz sala do konferencji prasowych. Będą też punkty gastronomiczne.

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?

Nowy stadion ma spełniać wszelkie warunki, które są konieczne do gry nie tylko w I lidze, ale też w Ekstraklasie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Ale tempo! Po starym stadionie zostały tylko gruzy i zwały ziemi