Akademik PWSZ będzie rozbudowany. Zobacz co się zmieni!

2021-07-16 18:15 DR
Dom Studenta PWSZ w NOwym Sączu będzie rozbudowany.  Powstanie nowe piętro
Autor: Darek Ryś Dom Studenta PWSZ w NOwym Sączu będzie rozbudowany. Powstanie nowe piętro

Coraz lepsze wiadomości dla studentów ma Państwowa Wyższa Szkła Zawodowa z Nowego Sącza. Cały czas poprawia się baza tej uczelni. Na początku roku ruszyła budowa nowego gmachu dla Instytutu Ekonomicznego. Taki obiekt powstaje przy Alejach Wolności. Budowa ma się zakończyć wiosną przyszłego roku.

To jednak nie konie, bo właśnie zaczyna się rozbudowa Domu Studenta. Dzięki temu w akademiku przy ulicy Długosza będzie więcej pokoi. Rozbudowa ma się zakończyć już w grudniu.

Właśnie wybraliśmy firmę, która zajmie się takimi pracami. W gmachu przy ulicy Długosza powstanie nowe piętro, a w nim kolejne pokoje dla studentów. To będą pokoje 2 oraz 3 osobowe z łazikami - mówi rektor PWSZ w Nowym Sączu Mariusz Cygnar.

Mówi Mariusz Cygnar rektor PWSZ w Nowym Sączu

Rozbudowa akademika Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu ma kosztować blisko 2 miliony złotych. Po rozbudowie w akademiku przy ulicy Długosza będzie w sumie ponad 200 miejsc dla studentów.

Sonda
Gdzie najbardziej lubisz spędzać wakacje?

W najbliższym czasie PWSZ chce też zbudować nowe siedziby dla dwóch innych instytutów. Chodzi o Instytut Techniczny i Pedagogiczny.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Akademik PWSZ będzie rozbudowany. Zobacz co się zmieni!