Zdalna lub hybrydowa nauka na największych łódzkich uczelniach

2021-12-01 13:59 GM Konsultacja: fed
Nauka zdalna na uczelniach
Autor: Pixabay.com

Największe łódzkie uczelnie przechodzą na naukę zdalną lub hybrydową. Utrzymujący się wzrost liczby zakażeń spowodował stopniową rezygnację z zajęć w kontakcie. Jak to wygląda na poszczególnych uczelniach?

Na największych wydziałach zajęcia on line wprowadził Uniwersytet łódzki -mówi rzecznik uczelni Paweł Śpiechowicz. – Należą do nich: wydział filologiczny, zarządzania czy ekonomiczno-socjologiczny. Dziekani pozostałych wydziałów podejmują decyzje na bieżąco w oparciu o liczbę zachorowań studentów i wykładowców.

Od listopada studia niestacjonarne w Społecznej Akademii Nauk odbywają się on line - pełnomocnik rektora prof. Robert Seliga. – Natomiast studia stacjonarne maja zajęcia hybrydowo: ćwiczenia odbywają się w kontakcie, natomiast wykłady on line. Na zajęcia hybrydowe postawiła również Politechnika Łódzka.

Decyzje o wprowadzaniu zajęć on line przyjmowane są przez studentów ze zrozumieniem - mówi Magda Lewandowska, przewodnicząca samorządu studentów w Społecznej Akademii Nauk. – Teraz tak naprawdę jest to nasza codzienność w życiu uczelnianym, a często też w zawodowym. Najważniejsze jest zdrowie studentów i wykładowców. Poza tym – miło jest zacząć wykład o 8. rano w ciepłym łóżku.

Póki co zajęcia on line mają potrwać do początku stycznia. Później uczelnie chcą wrócić do nauki stacjonarnej. Sesja zimowa – również w pełnym kontakcie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Eliminacje Ninja Run w Łodzi
Źródło: Koronawirus w Łodzi. Zdalna lub hybrydowa nauka na największych uczelniach!