Zbuduj własny samolot z MOSiR Łódź i Aeroklubem Łódzkim. Rusza wakacyjny projekt „Szkoła Małego Lotnictwa"

2021-06-29 15:51 Kinga Baryga Róża Perszon
Szkoła Małego Lotnictwa w Łodzi
Autor: UMŁ

​Podczas tych wakacyjnych warsztatów nauczą się cierpliwości i dowiedzą czegoś więcej o łódzkim aeroklubie. 12 lipca rusza nowy projekt „Szkoła Małego Lotnictwa". Jak będą wyglądać zajęcia i do kogo są skierowane?

Szkoła Małego Lotnictwa w Łodzi
Autor: UMŁ

MOSiR Łódź i Aeroklub Łódzki zaczynają „Szkołę Małego Lotnictwa", czyli warsztaty dla dzieci w modelarni oraz zwiedzanie hangarów z samolotami.

W modelarni dzieci będą się uczyć budowy samolotów na miniaturach modeli; każde będzie miało za zadanie zbudować swój własny mini-samolot pod okiem instruktora.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi w ramach swojej oferty letnio-wakacyjnej dla dzieci stawia nie tylko na aktywność sportową, ale także zdolności manualne.

Pod okiem instruktora najmłodsi wypróbują swoje ukryte talenty techniczne i konstruktorskie, budując własny samolot – oczywiście w wersji zminiaturyzowanej. W nagrodę skompletowany model każde dziecko będzie mogło zatrzymać na pamiątkę. Oczywiście, gdyby zajęciami zainteresowane były osoby starsze, nic nie stoi na przeszkodzie, by dołączyły do swoich młodszych kolegów i koleżanek. To jednak nie koniec atrakcji. Ponieważ projekt zakłada jednorazowo zajęcia dla dwóch grup po 12 osób, program został podzielony na dwie części. Kiedy jedna grupa będzie uczyła się jak konstruować samoloty, druga uda się na wycieczkę do hangaru, by podziwiać i posłuchać ciekawych rzeczy na temat prawdziwych maszyn latających.

Jak się zapisać do Szkoły Małego Lotnictwa? Aby wziąć udział w bezpłatnych zajęciach, należy zadzwonić do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi pod nr tel. 536 777 610. Warsztaty odbywać się będą w każdy poniedziałek od 12 lipca do 9 sierpnia w godz. 9:00-13:00. Każde dziecko biorące udział w warsztatach powinno posiadać ważną legitymację szkolną i być pod opieką rodzica, a w przypadku grup zorganizowanych – opiekuna.

Szkoła Małego Lotnictwa to tylko część atrakcji bogatego programu letnio-wakacyjnego przygotowanego przez MOSiR Łódź, kompleksowa oferta zajęć znajduje się na stronie www.mosir.lodz.pl.

"Dyrektorka chce zamknąć mój klub!". Bokser walczy z biurokracją
Źródło: Zbuduj własny samolot z MOSiR Łódź i Aeroklubem Łódzkim. Rusza wakacyjny projekt „Szkoła Małego Lotnictwa"