zawody kulturystyczne

i

Autor: GM

Zawody kulturystyczne w randze Pucharu Polski

2021-11-07 15:52

Bikini, body fitness, bodybuilding, masters i jeszcze kilkanaście innych kategorii. W niedzielę w Łodzi mogliśmy podziwiać kulturystów startujących Pucharze Polski. W swoich kategoriach startowały również panie.

Zawodnicy startowali w 15. kategoriach damskich i męskich – wylicza organizator Sebastian Najarian. - Mamy np. kategorie sylwetkowe, jak męska sylwetka, czyli panowie w spodenkach, mamy kategorie bikini, bikini toned, czyli dziewczyny bardziej stonowane, bikini trained, czyli z bardziej rozwiniętą muskulaturą, mamy tez nieco mniej popularną kategorię figure.

W przygotowaniach do startu bardzo ważne są ostatnie godziny – zauważa zawodnik Arkadiusz Kurzawa. - Wtedy ładujemy się samymi węglami, czyli dwa posiłki węglowe, do tego jeden słodki batonik, żeby „zapchać się” przed samym startem. Dzień przed zawodami to jest całkowity odpoczynek, natomiast dzień po starcie już jesteśmy na treningu, bo trzeba zrobić swoje.

Co motywuje panie do treningów i startów? -Przede wszystkim fakt, że ma się ładną, zdrową sylwetkę, trzeba też zdrowo się odżywiać. Bez dobrej diety nie ma mowy o wynikach. My kobiety też lubimy być zauważane i doceniane -mówi jedna z zawodniczek Karolina Brzezińska.

Najlepsi zawodnicy awansowali do startu w mistrzostwach świata.

Źródło: Zawody kulturystyczne w randze Pucharu Polski