Co z kąpieliskami w Łodzi? MOSiR czeka na zmianę rozporządzenia! [AUDIO]

2021-06-02 15:02 Natalia Wolniewicz
Przystań Arturówek
Autor: nwolniewicz Przystań w Arturówku

To miał być długi weekend spędzony na przystaniach wodnych i miejskich kąpieliskach. Na dzisiejszej konferencji nie wspomniano jednak o rekreacji wodnej. Wygląda więc na to, że aby móc zaznać przyjemności pluskania się w wodzie, będziemy musieli poczekać do niedzieli.

Przystanie wodne i kąpieliska miejskie MOSiR są gotowe do sezonu i czekają na odwiedzających, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji czeka jedynie na publikację rządowego rozporządzenia zezwalającego na ich otwarcie.

MOSiR Łódź otworzył już pływalnie odkryte i rolkowisko, a 6 czerwca planuje ruszyć z przystaniami wodnymi i kąpieliskami miejskimi. Obowiązujące teraz rozporządzenie działa do soboty.

Przystanie wodne dostępne są w Arturówku, na Młynku oraz na Stawach Jana. Poza przystaniami fani wodnych wrażeń będą mogli skorzystać także z kąpielisk miejskich dostępnych w Arturówku, na Stawach Jana i Stawach Stefańskiego.

- Nad bezpieczeństwem mieszkańców w przypadku przystani wodnych, ale również kąpielisk miejskich, czuwać będzie kadra ratownicza - mówi Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent  Łodzi.

Wszystkie przystanie wodne przeszły metamorfozę, a na Młynku będzie można wypożyczyć nowe rowery wodne - różowe flamingi.

O szczegóły pytała Natalia Wolniewicz, posłuchajcie:

Z przystani wodnych najwcześniej skorzystamy w niedzielę!
Raport z Anteny 02.06
Źródło: Co z kąpieliskami w Łodzi? MOSiR czeka na zmianę rozporządzenia! [AUDIO]