odpalanie petard

i

Autor: Pixabay.com

Wypadki przy odpalaniu petard. Bądźmy ostrożni w Sylwestra

2021-12-31 11:17

Rzymskie ognie, pochodnie, katiusze, a może szoty? Wszystkie fajerwerki mogą okazać się niebezpieczne, gdy pochodzą z nielegalnego źródła lub gdy nieumiejętnie się z nimi obchodzimy. Łódzka policja apeluje o rozwagę i ostrożność podczas sylwestrowych zabaw.

Każdego roku po nocy sylwestrowej poczekalnie pogotowia wypełniają się poszkodowanymi w skutek wybuchów. Warto pomyśleć o tym przed szkodą - zauważa rzecznik łódzkiej policji Joanna Kącka. – Kupujmy fajerwerki u sprawdzonych, rzetelnych sprzedawców i stosujmy się do instrukcji na opakowaniach. Przed zakupem sprawdźmy, czy obudowa nie ma jakiś wad mechanicznych, wybrzuszeń, pęknięć.

Ważne też, by właściwie wybrać miejsce do odpalania petard – dodaje J. Kącka. – Wybierzmy takie miejsce, w którym nie zrobimy nikomu krzywdy, z dala od zabudowań, przechodniów, pojazdów czy trakcji elektrycznych.

Trzeba pomyśleć też o zwierzętach, które niepokoi huk petard. I jeszcze jedno przypomnienie - dzieci mogą odpalać fajerwerki tylko w obecności dorosłych. Niepełnoletni nie mogą też sami kupować petard.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pikieta pracowników łódzkich uczelni
Źródło: Niebezpieczne petardy. Łódzka policja apeluje: bądźmy ostrożni w sylwestra