Widzieliście już nowa iluminację na Piotrkowskiej? Jest klimatycznie i przytulnie [AUDIO]

2021-06-09 18:40 Ela Piotrowska
Nowa iluminacja na Piotrkowskiej
Autor: fot.UMŁ

Nad deptakową częścią Piotrkowskiej pojawiło się kilkadziesiąt tys. lampeczek, które zawieszone są na ponad czterokilometrowym łańcuchu świetlnym. Wieczorem już z daleka widać napis z nazwą ukochanej ulicy łodzian.

Napisy z nazwą ulicy pojawiły się w czterech miejscach: przy Placu Wolności oraz u zbiegu Piotrkowskiej z Tuwima i Andrzeja Struga, a także przy 6 sierpnia/Traugutta i Mickiewicza/Piłsudskiego. Na całej długości deptaka zawisły łańcuchy świetlne z tysiącami lampek. Łodzianie chwalą nową iluminację. - Po zmierzchu to światło daje nastrój, teraz jeszcze fajniej spacerować po Pietrynie i usiąść w ogródku. A pod napisem można sobie zrobić zdjęcie - mówią mieszkańcy.

Nowa iluminacja na Piotrkowskiej
Autor: foto.UMŁ

Menadżer ulicy Piotrkowskiej Piotr Kurzawa przypomina, że już kiedyś nad Piotrkowską wisiały kolorowe światełka. - Tak rozświetlona ulica Piotrkowska była do końca lat 90, później te kolorowe przywieszki zniknęły. Dzisiaj mamy Park Kulturowy i te dawne kolory by tutaj raczej nie pasowały, ale zaproponowaliśmy jednolite oświetlenie i to się spodobało. Łodzianie mówią, że ta iluminacja robi wrażenie i z dumą przyprowadzają na naszą Pietrynę znajomych i rodzinę z innych miast.

Nowa iluminacja na Piotrkowskiej
Autor: foto.UMŁ

A skąd pomysł na nową iluminację? - Mamy zawsze piękną iluminację na święta. Wszyscy czekają na to wyjątkowe oświetlenie. Łodzianie lubią przychodzić na nasz jarmark, ale do świąt jeszcze daleko. Mamy za sobą trudny czas pandemii, wreszcie zaczęliśmy wychodzić z domu. Piotrkowska znowu tętni życiem, mieszkańcy i goście lubią przychodzić na nasz deptak więc chcemy, żeby było wyjątkowo - mówi Piotr Kurzawa.

Nowa iluminacja Piotrkowskiej jest energooszczędna. Światełka będą na reprezentacyjnej ulicy do jesieni.

Na Piotrkowskiej była Ela Piotrowska. Posłuchajcie:

Nowa iluminacja na Piotrkowskiej
Źródło: Widzieliście już nową iluminację na Piotrkowskiej? Jest klimatycznie i przytulnie [AUDIO]