Uwaga kierowcy! W środę utrudnienia na węźle A1 Piotrków Trybunalski Południe

2021-06-15 11:39 fed PAP.
Roboty drogowe w Lublinie
Autor: Jacek Werner Roboty drogowe

W środę w godz. 8-18 będą trwały utrudnienia na autostradzie A1 na węźle Piotrków Trybunalski Południe w woj. łódzkim w związku z naprawą nawierzchni na łącznicy A1 i DK74j. Mogą występować krótkie wstrzymania ruchu.

Jak poinformował rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski, naprawa nawierzchni południowo-wschodniej łącznicy na węźle Piotrków Trybunalski Południe związana jest pojawieniem się na niej podłużnych pęknięć o długości kilku metrów.

- Wykonawca podjął decyzję o wymianie wierzchniej warstwy, tzw. ścieralnej, na całej długości łącznicy. Będzie to skutkowało ograniczeniami w ruchu. Prace rozpoczną się w środę o godz. 8.00 i potrwają do ok. 18.00. W pierwszej kolejności frezarki usuną starą nawierzchnię, a następnie pojawią się w tym miejscu maszyny, które położą nową nawierzchnię – przekazał.

Dodał, że szerokość jezdni w tym miejscu umożliwia, aby podczas prowadzonych prac ruch odbywał się prawą lub lewą stroną jezdni. Należy jednak spodziewać się kilku trwających około kwadransa zatrzymań ruchu, np. na czas rozładunku, bądź załadunku maszyn. Wymaga to zajęcia całej szerokości jezdni.

Drogowcy apelują do kierowców o ostrożność i cierpliwość, a także sugerują rozważenie wyboru innej drogi.

Tak kibicowali Łodzianie
Źródło: Uwaga kierowcy! W środę utrudnienia na węźle A1 Piotrków Trybunalski Południe