Łódź. Usłyszeli miauczenie w pojemniku na odpady. Pracownicy MPO uratowali kocięta

2021-08-04 9:14 Nell Krysztofowicz Konsultacja: fed
Uratowane koty
Autor: Animal Patrol

Koty znaleziono w pojemniku na odpady przy ul. Szeregowej w Łodzi. Gdyby nie to, że małe kotki przeraźliwie miauczały, mogłyby nie przeżyć. Na szczęście pracownicy łódzkiego MPO zachowali czujność i uratowali zwierzaki z opresji.

Miauczenie kotów usłyszeli pracownicy MPO. Gdyby nie ich empatia ta historia nie zakończyłaby się szczęśliwie. Kocięta uratowano ostatniej chwili.

- Zatrzymaliśmy się przy pojemniku z którego wydobywało się miauczenia, w opakowaniu po butach znaleźliśmy trzy małe kociaki. Zabraliśmy je, daliśmy jeść i pić. Cieszę się, że dla tych kotków ta historia zakończyła się szczęśliwie i mam nadzieje, że szybko trafią do kochającego domu - mówi Kamil Rechenek.

Na miejsce wezwano Animal Patrol, który przewiózł kociaki do schroniska przy ul. Marmurowej w Łodzi. Tam kocia gromadka czeka na nowy, kochający dom.

To nie pierwszy przypadek w tym tygodniu, gdy przez ludzki brak empatii, małe kotki znalazły się w niebezpieczeństwie. W Nowym Dworze Gdańskim kobieta wyrzuciła do rzeki torbę, w której były trzy dopiero co urodzone kociaki. Na szczęście wszystko widziała kobieta spacerująca w pobliżu ze swoją córką. Nie zastanawiając się długo zrzuciła ubranie i wskoczyła do wody, by ratować zwierzaki. Niestety, jeden z kotów nie przeżył tego wydarzenia.

67-letnia kobieta, która wrzuciła torbę do wody została zatrzymana. Usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

Powitanie w wiosce olimpijskiej
Źródło: Łódź. Usłyszeli miauczenie w pojemniku na odpady. Pracownicy MPO uratowali kocięta