Pociąg

i

Autor: SHUTTERSTOCK Przywrócono ruch pociągów na trasie Elbląg – Bogaczewo (woj. warmińsko-mazurskie).

Tunel kolei dużych prędkości pod centrum Łodzi. Podpisano umowę na zaprojektowanie tunelu!

2021-11-23 17:22

Dziś podpisano umowę na projekt budowlany tunelu dalekobieżnego dla Kolei Dużych Prędkości w Łodzi. Oznacza to, że niebawem pociągi do wielu polskich miast będą jechać nawet 2 razy szybciej. Tunel na dworcu Łódź Fabryczna będzie kluczowym fragmentem trasy kolejowej, która połączy Warszawę z Łodzią, Poznaniem i Wrocławiem.

Z Łodzi do Warszawy w 45 minut, a z Łodzi do Wrocławia i Poznania w mniej niż 2 godziny.Dziś podpisano umowę na projekt budowlany tunelu dalekobieżnego dla Kolei Dużych Prędkości w Łodzi.Tunel będzie zaczynał się na stacji Łódź Fabryczna i będzie przeznaczony dla pociągów dalekobieżnych, w tym dla kolei dużych prędkości.

- Dalej trasa poprowadzi na zachód — w kierunku Sieradza, Poznania i Wrocławia — mówi Mikołaj Wild prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego. - Tunel dla Kolei Dużych Prędkości będzie połączony z łódzkim tunelem średnicowym — dodaje.

- Z Łodzi do Wrocławia czy Poznania w mniej niż 2 godziny — dzięki kolejom dużych prędkości to możliwe — mówi minister Marcin Horała. - To długo wyczekiwana inwestycja - dodaje.

 Na terenie Łodzi szybkie pociągi będą zatrzymywać się tylko na dworcu Łódź Fabryczna.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Łódź. Andrzej Chyra ma swoją gwiazdę na Piotrkowskiej!
Źródło: Tunel kolei dużych prędkości pod centrum Łodzi. Podpisano umowę na zaprojektowanie tunelu!