Udar po COVID-19? W szpitalu Matki Polki w Łodzi troje dzieci z poważnymi powikłaniami

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. PublicDomainPictures /zdjęcie ilustracyjne

Trójka małych dzieci z udarem mózgu po przebytym koronawirusie

2021-12-03 12:05

Udar u małych dzieci jako powikłanie po przebytym koronawirusie. Do szpitala Matki Polki trafiła trójka dzieci w wieku od kilkunastu miesięcy do trzech lat. Lekarze stwierdzili u nich udar niedokrwienny mózgu.

Rodzice nawet nie wiedzieli, że ich pociechy przeszły koronawirusa. Zaniepokoiły ich inne objawy – mówi dr Łukasz Przysło ze szpitala Matki Polki. – Rodzic zauważał, że któraś część ciała dziecka, prawa albo lewa, gorzej pracuje, z powodu powłóczenia nogą czy gorszej pracy ręki. Wtedy rodzic zgłaszał się z dzieckiem do szpitala.

Jak przyznaje dr Łukasz Przysło, udar jest jednym z bardziej niebezpiecznych następstw koronawirusa. – To jest wirus, który ma w swojej naturze działanie prozakrzepowe i takie epizody również mogą zdarzać się u dzieci, i to u małych dzieci.

Trójka dzieci po udarze czuje się już lepiej. Lekarze mają nadzieję, że mali pacjenci po leczeniu i rehabilitacji w pełni wrócą do zdrowia.

W ciągu ostatniej doby, w woj. łódzkim wykryto 1461 przypadków koronawirusa.

Od środy, w Łodzi otwarty jest szpital tymczasowy. W czwartek przyjęci zostali pierwsi pacjenci placówki.

- W szpitalach woj. łódzkiego mamy obecnie 1750 osób hospitalizowanych z powodu COVID-19 - mówił w czwartek wojewoda łódzki. - Nadal odnotowujemy stopniowy wzrost zakażeń. W szpitalu tymczasowym w nocy nie było żadnych hospitalizacji, w tej chwili mamy w nim sześciu pacjentów i już wiemy, że co najmniej dziesięciu kolejnych zostanie tam przetransportowanych z innych placówek, aby uwolnić w nich łóżka wielospecjalistyczne.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Eliminacje Ninja Run w Łodzi
Źródło: Łódź. Trójka małych dzieci z UDAREM MÓZGU! To następstwo koronawirusa