Tramwaje znikną z ulicy Aleksandrowskiej. Znamy szczegóły remontu

2021-12-09 21:02 pl

Już w przyszłym roku torowcy z łódzkiego MPK rozpoczną bieżące prace przy torowisku na ul. Aleksandrowskiej w Łodzi. Roboty są konieczne, aby tramwaje mogły kursować regularnie do gruntownej przebudowy.

Po zakończeniu prac w Zgierzu i na łódzkim Helenówku torowcy z MPK Łódź zajmą się bieżącym remontem szyn na ul. Aleksandrowskiej. Prace rozpoczną się w ciągu kilku najbliższych miesięcy tak, aby zmodernizowane tory były sprawne do czasu gruntownego remontu.

Pasażerów korzystających jednak z tramwajów linii: 2, 5, 8 i 16 czekają zmiany. Poza godzinami szczytu oraz w weekendy tramwaje dojadą tylko do dw. Łódź Żabieniec.

-  Jedyne utrudnienia, które będą się pojawiały to poza godzinami szczytu oraz w weekendy, ponieważ większość prac chcemy przeprowadzić pod ruchem - informuje Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. 

Podczas modernizacji torowiska zaplanowane są podstawowe prace.

- Są to bieżące prace utrzymaniowe. Prace polegać będą na częściowej wymianie zużytych odcinków torowiska, wymianie podkładów oraz sieci trakcyjnej i słupów trakcyjnych.

Źródło: Tramwaje znikną z ulicy Aleksandrowskiej. Znamy szczegóły remontu