Tego zwierzęcia nie spodziewasz się spotkać w mieście! Niezwykłe WIDEO z Łodzi

2021-08-25 14:05 fed
Tego zwierzęcia nie spodziewasz się spotkać w mieście
Autor: streamable.com

Dzikie zwierzęta są częstymi gośćmi w miastach, zaś spotkania z nimi zazwyczaj nie budzą wielkiej sensacji. Nadal zdarza się jednak natrafić na zwierzaka, którego rzadko widują nawet stali bywalcy lasów. Taka sytuacja miała ostatnio miejsce w Łodzi, zaś spotkanie udało się nawet nagrać na wideo. Film oczywiście natychmiast znalazł się w sieci.

Coraz częściej usłyszeć można o dzikich zwierzętach pojawiających się w mieście. Powoli przyzwyczajamy się do tego, że raz na jakiś czas, wśród miejskich zabudowań natykamy się na dziki czy lisy. Spowodowane jest to ekspansją człowieka. Zwierzęta żyjące w okolicy wielkich miast mają coraz mniej miejsca. Szybko odkrywają również, że bliżej siedzib ludzkich o wiele łatwiej znaleźć można pożywienie. Nie grożą im też w takich miejscach drapieżniki.

Jednak nadal pewnych zwierząt po prostu nie spodziewamy się spotkać w mieście. Z takim właśnie stworzeniem spotkał się ostatnio mieszkaniec Łodzi. Miał na tyle dobry refleks, że zdążył nagrać całe zdarzenie.

Zwierzęciem, na które natknął się w okolicach łódzkiego cmentarza na Mani (popularna nazwa Cmentarza Rzymskokatolickiego św. Antoniego) - zaledwie kilkanaście minut jazdy od placu Wolności i Piotrkowskiej - był... biały daniel. Zwierzę, które trudno jest spotkać nawet w leśnych ostępach wybrało się na wycieczkę po Łodzi.

Zobaczcie wideo z tego niezwykłego spotkania.

Raport z anteny 25.08, godz.10
Źródło: Tego zwierzęcia nie spodziewasz się spotkać w mieście! Niezwykłe WIDEO z Łodzi