Sukces łódzkiej pływaczki Oli Bednarek na Mistrzostwach Świata w Egipcie

2021-12-14 12:20 GM
Ola Bednarek na zawodach Oceanman
Autor: Ola Bednarek

Jest czołową zawodniczką świata w pływaniu zimowym. Tym razem łódzka pływaczka Ola Bednarek zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Egipcie, na zawodach Oceanman, na dystansie 5 kilometrów.

Studentka Politechniki Łódzkiej Ola Bednarek pokonała ponad sto zawodniczek i zdobyła brązowy medal na mistrzostwach świata w pływaniu w wodach otwartych. - Na wodach otwartych zwykle startuję na dystansie 10 km. Tym bardziej jestem bardzo zadowolona. Jest to mój pierwszy tak ważny medal w pływaniu na wodach otwartych latem. A konkurencja naprawę była silna.

Jak mówi Ola, dodatkowym bonusem startu w Egipcie była możliwość podziwiania podwodnego świata. - Przejrzysta woda, wspaniałe rafy koralowe, cudowne ryby, które pluskały pod nami, no i temperatura wody, która wynosiła ok. 25 stopni. Była to świetna odskocznia od szarej o tej porze roku Polski.

A w lutym Ola Bednarek wystartuje w mistrzostwach świata w lodowym pływaniu, które odbędą się tym razem w Głogowie. Do pokonania będzie dystans jednego kilometra.

Źródło: Sukces łódzkiej pływaczki Oli Bednarek na Mistrzostwach Świata w Egipcie