Stworzyli autostradę dla... wiewiórek! Zobaczcie, jak wygląda [ZDJĘCIA, AUDIO]

2021-04-26 14:58 Natalia Wolniewicz fed
Autostrada dla wiewiórek
Autor: NW

To będzie prawdziwa droga szybkiego ruchu dla wiewiórek! W Łagiewnikach koło Łodzi pomiędzy drzewami zawieszono tunel, który ma pomóc tym sympatycznym zwierzętom w przedostawaniu się na drugą stronę jezdni. Ten autorski pomysł być może wkrótce znajdzie swoje zastosowanie także w łódzkich parkach. Sprawą zainteresowała się nasza reporterka!

To będzie prawdziwa wiewiórcza autostrada. W Łagiewnikach pod Łodzią zawieszony został pierwszy wiszący most dla... wiewiórek, który ma pomóc rudzielcom przedostać się na drugą stronę jezdni.

- Konstrukcja tunelu jest naszym autorskim pomysłem - opowiada Małgorzata Kryzińska Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej. - Mosty mają zapewniać bezpieczeństwo, bo kolizje drogowe z udziałem wiewiórek zdarzają się naprawdę często - dodaje.

Konstruktorzy autostrady dla wiewiórek znaleźli również sposób, by zachęcać zwierzęta do korzystania z niej.

- Orzechomaty będą zachęcać rudzielce, by wybierały właśnie tę formę przedostania się na drugą stronę drogi - mówi Kamil Polański z Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt. - Po wypadkach rudzielce trafiają do nas, czyli Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt. Teraz opiekujemy się 20 wiewiórkami - dodaje.

Przy tunelu zostanie zamontowana fotopułapka. Jeśli autostrada się sprawdzi, takie mosty będą zainstalowane także w łódzkich parkach.

O szczegóły dopytywała nasza reporterka Natalia Wolniewicz, posłuchajcie:

To będzie wiewiórcza autostrada!
Raport z anteny 26.04, godz.10
Źródło: Stworzyli autostradę dla... wiewiórek! Zobaczcie, jak wygląda [ZDJĘCIA, AUDIO]