Łódzki Rower Publiczny wraca na ulice Łodzi! Od soboty zacznie działać pierwsze 30 stacji!

2021-07-30 14:00 GM
rower publiczny
Autor: GM

Wreszcie wraca na ulice Łodzi. Od soboty rana będzie można wypożyczyć miejski rower publiczny. W pierwszej turze uruchomione zostanie 30 stacji z 300. Rowerami.

Stacje ulokowane są póki co wzdłuż ul. Piotrkowskiej i w ścisłym centrum miasta. Wraz z kolejnymi partiami rowerów, które będą uruchamiane w kolejnych dniach, dostępne będą stacje dokujące. Już 7 sierpnia planowane jest uruchomienie kolejnych 18 stacji wraz z następnymi 200 rowerami - mówi Maciej Sobieraj z Zarządu Dróg i Transportu. W całości z Łódzkiego Roweru Publicznego skorzystamy we wrześniu.

System działa na podobnych zasadach jak poprzedni. Rejestrujemy się na stronie lodzkirowerpubliczny.pl, za pomocą aplikacji Freebike 2.0 lub za pomocą terminala na stacji. Musimy aktywować konto kwotą 20 zł. Aby korzystać z rowerów, musimy mieć na koncie minimum 10 zł. Rower wypożyczamy za pomocą aplikacji, w której możemy wybrać rower lub zeskanować kod QR znajdujący się na rowerze. Wypożyczenia możemy dokonać również za pośrednictwem terminala na stacji.

Aby korzystać z roweru publicznego, trzeba wpłacić 20 zł kaucji. Pierwsze 20 minut jazdy będzie darmowe, za pierwszą godzinę zapłacimy złotówkę, kolejne godziny będą po 4 zł.

ESKA XD #028 - FESTIWALE, ROBOTY, SEKRETY IGRZYSK
Źródło: Łódzki Rower Publiczny wraca na ulice Łodzi! Od soboty zacznie działać pierwsze 30 stacji!