PODPALACZ z ŁĘCZYCY UJĘTY - grozi mu długa odsiadka

Podpalacz z Łęczycy
Autor: lodzka.policja.gov.pl Podpalacz z Łęczycy

Na kilkadziesiąt tysięcy złotych wyceniono straty po podpaleniu dostawczego auta w Łęczycy (woj. łódzkie). Ogień zniszczył też część budynku. Nikt nie ucierpiał. Aresztowano 26-latka podejrzanego o podpalenie - podał w poniedziałek rzecznik łęczyckiej policji st.asp. Mariusz Kowalski.

Podpalił samochód dostawczy

Na wniosek prokuratury sąd aresztował na trzy miesiące 26-latka z Łęczycy (woj. łódzkie) podejrzanego o podpalenie auta. "Na jednej z posesji w Łęczycy doszło do pożaru samochodu dostawczego. Rozprzestrzeniający się ogień swoim zasięgiem objął również pobliski budynek. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu lecz straty wyceniono na kilkadziesiąt tysięcy złotych" -poinformował Kowalski. "Na podstawie zabezpieczonego nagrania z monitoringu wytypowali, że związek z tym zdarzeniem może mieć 26-latek" - zaznaczył i dodał, że mężczyznę zatrzymano. "Podczas przeszukania należących do niego pomieszczeń zabezpieczono odzież, na której były ślady paliwa. Zatrzymany, który był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu, usłyszał zarzut dotyczący spowodowania pożaru" - przekazał rzecznik łęczyckiej policji.

Poradnik Zdrowie: włókniaki i znamiona

Podpalacz może spędzić w więzieniu dekadę

Podejrzanego aresztowano na trzy miesiące. Za podpalenia grozi mu do 10 lat więzienia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: PODPALACZ z ŁĘCZYCY UJĘTY - grozi mu długa odsiadka