Drogowcy rozpoczęli prace na Wojska Polskiego w Łodzi

i

Autor: Patryk Lewy

Początek przebudowy Wojska Polskiego [UTRUDNIENIA I ZMIANY MPK]

2021-12-14 11:32

To ważny dzień dla mieszkańców Bałut. 13 grudnia po wielu zapowiedziach rozpoczął się generalny remont ulicy Wojska Polskiego w Łodzi. Przebudowa obejmie położenie nowej nawierzchni, wymianę torowiska, a także posadzenie wielu elementów zielonej infrastruktury.

Kierowcy i pasażerowie MPK czekali na ten remont bardzo długo. Najpierw zawieszono kursowanie tramwajów na Doły, a od poniedziałku z utrudnieniami na odcinku od ul. Franciszkańskiej do ul. Obrońców Westerplatte muszą liczyć się posiadacze samochodów.

- Startuje długo wyczekiwania inwestycja, ulica Wojska Polskiego doczekała się przebudowy. Dziś rozpoczęła się kompleksowa przebudowa głównej arterii na wschodnich Bałutach. Ulica ta od kilku lat czeka na modernizację. W sierpniu 2019 r. miasto zamknęło linię tramwajową na ul. Wojska Polskiego. Powodem zamknięcia linii był katastrofalny stan torowiska – mówi Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent Łodzi.

W pierwszym dniu prac na placu przebudowy nie zabrakło robotników.

– Ekipa budowlana od rana jest na miejscu. Wykonawca rozpoczął niezbędne rozbiórki oraz organizację zaplecza budowy. Jeśli warunki pogodowe nam nie przeszkodzą jeszcze w tym roku rozpocznie się zrywanie nawierzchni jezdni – dodaje Romuald Chudy, kierownik budowy.

Na remontowanym odcinku ul. Wojska Polskiego jest jednokierunkowa, kierowcy powinni też omijać skrzyżowanie z ul. Franciszkańską. Zmianie uległy trasy linii 64A, 64B, 85, Z6 oraz N6.

Remont ma zakończyć się w drugiej połowie 2023 r.

Początek remontu Wojska Polskiego
Źródło: Początek przebudowy Wojska Polskiego [UTRUDNIENIA I ZMIANY MPK, WIDEO]