Pijany kierowca zatrzymany przez policję. Miał prawie 3 promile i był poszukiwany!

2021-12-22 14:37 fed
Pijany kierowca
Autor: mat. policji

Najbliższe miesiące za kratami spędzi 39-letni mężczyzna zatrzymany przez policję za jazdę po pijanemu. Mężczyzna - nie dość, że miał blisko 3 promile oraz czynny zakaz prowadzenia pojazdów - to jeszcze był poszukiwany.

W poniedziałek, 20 grudnia, tuż po godz. 11:00, policjanci z Andrespola otrzymali zgłoszenie, iż przez miejscowość Kalonka może przejeżdżać nietrzeźwy kierujący.

- Natychmiast ruszyli we wskazanym kierunku gdzie zauważyli opisywanego, kierującego białym busem mężczyznę - czytamy w komunikacie. - Kierowca mimo, iż widział sygnały nadawane przez mundurowych nie zatrzymywał się. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg za busem. W pewnym momencie volkswagen wjechał w dukt leśny, a kierowca porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo.

Pościg nie trwał długo. Policjanci zatrzymali 39-latka.

- Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie - informują funkcjonariusze. - Kierował samochodem mimo czynnego zakazu, a dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo zakazu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz najbliższe miesiące spędzi w więzieniu odbywając zaległą karę.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pikieta pracowników łódzkich uczelni
Źródło: Pijany kierowca zatrzymany przez policję. Miał prawie 3 promile i był poszukiwany!