Pierwsze mandaty w Łódzkiem według nowego taryfikatora

2022-01-03 15:04 GM
kontrole policji drogowej
Autor: Pixabay.com

Prędkość powyżej 140 km w terenie zabudowanym i jazda po pijanemu. Mamy już niechlubnych łódzkich rekordzistów, którzy za złamanie przepisów drogowych zapłacili wysokie mandaty zgodnie z nowym taryfikatorem.

27-letni rekordzista prędkości mknął aleją Rydza Śmigłego 144 km na godzinę – zapłaci mandat w wysokości 2,5 tys. zł - mówi Jadwiga Czyż z łódzkiej drogówki. Dostał 10 punktów karnych, stracił też prawo jazdy na 3 miesiące. Policji tłumaczył, ze kupił nowe auto i chciał je przetestować.Wyższe mandaty w wysokości co najmniej tysiąca złotych zapłacimy za spowodowanie kolizji drogowej- taki mandat też już został wystawiony. - Kierowca na al. Jana Pawła II został ukarany mandatem w wysokości 1200 zł za spowodowanie niebezpiecznej sytuacji na drodze- wyjaśnia J. Czyż.Z kolei w miejscowości Piątek 43-latek mając ponad promil alkoholu w organizmie, jechał rowerem. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 2,5 tys. zł, a nie jak dotychczas 500 złotowym.

Tylko w Nowy Rok policjanci zatrzymali na terenie powiatu łęczyckiego trzech nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich to 25-latek, którykierował mercedesem na jednej z ulic w Łęczycy, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Kolejny, zatrzymany dwie godziny później na terenie gminy Góra Świętej Małgorzaty, kierując citroenem miał 0,82 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierowcom uprawnienia za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Źródło: Pierwsze mandaty w Łódzkiem według nowego taryfikatora