Otwarcie Orientarium w Łodzi już w piątek!

2022-04-26 15:08 Kinga Baryga
Otwarcie Orientarium już w piątek!
Autor: UMŁ

3 dni - dokładnie tyle czasu zostało do otwarcia najnowocześniejszego ZOO w Europie. Już 29 kwietnia odwiedzający będą mogli zobaczyć łódzkie Orientarium Jak wyglądają przygotowania do wielkiego otwarcia?

Ponad 1300 ryb w strefie oceanicznej, największy słoń indyjski w Europie, gatunki zagrożone wyginięciem – anoa nizinne, orangutany sumatrzańskie, niedźwiedzie malajskie i rekordowych rozmiarów krokodyle gawialowe. Do tego najdłuższy podwodny tunel i przepływające nad głowami rekiny oraz płaszczki. Orientarium to nowoczesny kompleks prezentujący faunę i florę Azji południowo-wschodniej. W najbliższy piątek, 29 kwietnia, do obiektu wejdą pierwsi zwiedzający.

Spotkania z opiekunami i edukatorami

Ile mięśni ma trąba słonia? Ile waży krokodyl gawialowy? Dlaczego nie powinniśmy bać się rekinów? W Orientarium na zwiedzających będą czekać edukatorzy oraz opiekunowie zwierząt, którzy opowiedzą o sekretach życia codziennego mieszkańców nowego kompleksu. W obiekcie znajdują się również interaktywne zabawki, które umilą czas najmłodszym i wzbogacą ich wiedzę. Dodatkowo, przez Orientarium poprowadzi gości interaktywna ścieżka edukacyjna w aplikacji mobilnej - Tropiciel. Tego dnia pracownicy ogrodu zadbają o to, by każdy, kto odwiedzi łódzkie ZOO, dowiedział się wielu ciekawych rzeczy o zagrożonych gatunkach zwierząt.

Animacje dla najmłodszych i bogata oferta gastronomiczna

Podczas otwarcia Orientarium zwiedzających będą witać animatorzy przebrani za duże, kolorowe zwierzaki. Każdy gość będzie mógł liczyć na słodki upominek. Na terenie ogrodu pojawi się kilka stanowisk, na których dzieci będą mogły pomalować buzie czy stworzyć tematyczne zabawki. Nowoczesny park linowy i nowe mini zoo z pewnością spodobają się najmłodszym gościom. Poza tym, dzieci mogą wziąć udział w grze terenowej „Odkrywcy zdobywcy” i skorzystać z atrakcji na dwóch placach zabaw zlokalizowanych na zewnątrz.

Podczas zwiedzania ogrodu będzie można skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej. Na terenie zoo, obok dużej restauracji serwującej posiłki w trybie samoobsługowym, pojawiło się kilka nowych punktów, między innymi sushi/ramen, naleśnikarnia, bubble tea czy pizzeria.

Przed wejściem do Orientarium ulokują się stoiska firm, które są sponsorami zwierząt w zoo. Będą to między innymi: Wojskowe Zakłady Lotnicze, Saltos, Księgarnia „Tak czytam”, THI, Gentaro oraz Idemia. Wszyscy partnerzy przygotują dla gości konkursy, gry i zabawy.

Orientarium otwiera swoje drzwi w piątek, 29 kwietnia, o godzinie 9:00. Obiekt będzie otwarty codziennie w godzinach 9:00-18:00.

Źródło: Otwarcie Orientarium w Łodzi już w piątek!