Nowe nagłośnienie i lepszy obraz w zgierskim kinie

i

Autor: Miasto Zgierz

Nowe nagłośnienie i lepszy obraz w zgierskim kinie

2023-05-25 16:29

Zgierzanie mogą już się cieszyć lepszą jakością obrazu i dźwięku w kinie w Starym Młynie. Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu otrzymał dofinansowanie na nowy sprzęt, który gwarantuje niezapomniane wrażenia podczas oglądania filmów.

- Tak na prawdę po 18 latach nieobecności kina w Zgierzu dorobiliśmy się kina z prawdziwego zdarzenia, śmiało możemy zaprosić widzów na wszystkie największe produkcje. Wcześniej mieliśmy obiekcje czy jesteśmy w stanie zagrać największe, hitowe tytuły które wymagają najwyższej jakości dźwięku i obrazu, a teraz jesteśmy na to przygotowani. Kino zyskało nowy projektor, ekran, a przede wszystkim dźwięk dookólny 7.1, który zapewnia niesamowite wrażenia - mówi Michał Falk z Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu.

Kino w Starym Młynie to nie tylko hitowe filmy.

- Niebawem zagości u nas festiwal Ogień w Głowie, czyli przegląd amatorskich filmów na bardzo wysokim poziomie. Warto też dodać że nasza sala jest wielofunkcyjna. Ostatnio odbył się tutaj chociażby koncert Sariusa, w planach mamy tez współpracę z dobrze znanym łodzianom festiwalem Polówka.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie starymlynzgierz.pl.

Źródło: Nowe nagłośnienie i lepszy obraz w zgierskim kinie