Andrzej Chyra ma swoją gwiazdę na Piotrkowskiej

i

Autor: mat. UMŁ

Nowa gwiazda na Piotrkowskiej! Andrzej Chyra w Alei Gwiazd

2021-11-18 14:39

W Łodzi pojawiła się 86. tablica w Alei Gwiazd! ​Swoją gwiazdę odsłonił dziś wybitny aktor filmowy i teatralny Andrzej Chyra. Przy Piotrkowskiej 71 pojawiły się tłumy łodzian.

​Andrzej Chyra ma swoją gwiazdę! W czwartek, 18 listopada, przy Piotrkowskiej 71 odsłonięto 86. tablicę. Aktor nie krył wzruszenia.

Andrzej Chyra w filmie „Dług” w reżyserii Krzysztofa Krauzego stworzył niezapomnianą rolę szantażysty, za którą otrzymał nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych oraz Nagrodę Orła.

Tegoroczny Festiwal Polskich Filmów Fabularnych również potwierdza jego znakomitą aktorską klasę. Zagrał on bowiem w aż trzech filmach, które znalazły się w konkursie: „Żeby nie było śladów” Jana P. Matuszyńskiego, „Wszystkich naszych strachach” Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta oraz w krótkometrażowym „Niewolniku” Grzegorza Piekarskiego. Pierwszy z tych filmów znalazł się również w oficjalnej selekcji Filmowego Festiwalu w Wenecji oraz został tegorocznym polskim kandydatem do Oscara, a „Wszystkie nasze strachy” wygrały główną nagrodę na gdyńskim Festiwalu.

- Za tydzień odsłonimy kolejną gwiazdę — mówi Michał Kędzierski z EC1. - Będzie to tablica Andrzeja Żuławskiego. Z zaproszonymi gośćmi będziemy wspominać artystę — dodaje.

Odsłonięcie odbędzie się 24 listopada o godzinie 13.00 przy ul. Piotrkowskiej 80.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Łódź. Andrzej Chyra ma swoją gwiazdę na Piotrkowskiej!
Źródło: Nowa gwiazda na Piotrkowskiej! Andrzej Chyra w Alei Gwiazd WIDEO