Niepełnosprawni podopieczni fundacji "Dom w Łodzi" zaśpiewali piosenkę "Pełnia Życia"

2021-06-30 15:58 Kinga Baryga
Fundacja Dom w Łodzi
Autor: Fundacja Dom w Łodzi

Tym teledyskiem chcą pokazać, że mają pasje i marzenia, które mogą realizować i spełniać. Podopieczni fundacji dom w Łodzi zaśpiewali i nagrali teledysk do piosenki Pełnia Życia zespołu Vinyl.

W ubiegłym roku fundacja nagrała piosenkę „Pełnia życia”, stworzoną przez zespół Vinyl. Powstał także niezwykły teledysk pokazujący siłę i różne pasje dzieciaków z niepełnosprawnościami.

Teraz udało się nam zrealizować kolejne marzenie! Nagraliśmy cover piosenki „Pełnia życia”. Chodziło o to, by to właśnie dzieci zaśpiewały o tym, co jest dla nich tak ważne – mówi Jola Bobińska, założycielka i prezes Fundacji „Dom w Łodzi”.

W nagraniu udział wzięło 10. dzieci cierpiących na różne schorzenia i niepełnosprawności, które – pomimo choroby – są aktywne, mają swoje pasje i marzenia. Dzieci pochodzą z różnych miast m.in. Łodzi, Kutna, Brzezin, Głogowa, Radomia i Rzeszowa. W kolejności pojawiania się w teledysku: Nikola, Marysia, Iza, Marysia, Kacper, Ola, Oliwka, Oliwia, Jagoda i Marcin.

Projekt – ze względu na sytuację w kraju – był realizowany wirtualnie. Przed nagraniami Dzieci uczestniczyły w warsztatach wokalnych prowadzonych online przez Weronikę Dubicką – wokalistkę zespołu Vinyl i autorkę tekstu piosenki. Nad całością realizacji dźwiękowej czuwał Paweł Stępień, perkusista grupy Video, właściciel studia nagrań Kaprys Records. Teledysk – bazując na nagraniach przesłanych przez rodziców – wyczarował fundacyjny wolontariusz Tomasz Krajewski.

Źródło: Niepełnosprawni podopieczni fundacji "Dom w Łodzi" zaśpiewali piosenkę "Pełnia Życia"