Najpiękniejsze ogródki na Piotrkowskiej w Łodzi wybrane! [ZDJĘCIA]

2021-07-02 14:13 Kinga Baryga
Cafe Verte - jeden z laureatów konkursu na najpiękniejszy ogródek na Piotrkowskiej
Autor: Kinga Baryga

Koniec z więdnącymi tujami na reprezentacyjnej ulicy miasta! W tym sezonie ogródki na Piotrkowskiej w Łodzi są pełne zieleni i kwiatów. Po raz drugi Urząd Miasta wybrał 3 najpiękniejsze ogródki na najdłuższym deptaku.

Cafe Verte - jeden z laureatów konkursu na najpiękniejszy ogródek na Piotrkowskiej
Autor: Kinga Baryga
Laureaci plebiscytu
Autor: Kinga Baryga

Do plebiscytu wytypowano 20 różnych ogródków od pl. Wolności aż po Piotrkowską 217, a po opublikowaniu informacji, Jemy w Łodzi otrzymało dodatkowo jeszcze dwie nominacje. Pod uwagę wzięto progres, ale też inwestycję czasu i pracy w opiekę nad zielenią oraz kreatywność w kompozycji roślinnych nasadzeń. Decyzją komisji kierowanej przez Panią Aleksandrę Sztukę-Tulińską, p.o. Zastępcy Dyrektora Wydziału Kształtowania Środowiska oraz Pana Piotra Kurzawę, Menadżera Ulicy Piotrkowskiej wybrano trzy zwycięskie ogródki oraz przyznano 2 wyróżnienia. Biorący udział w wyborze przedstawiciele portalu Jemy w Łodzi i Łódzkiego Centrum Wydarzeń docenili starania restauracji Breadnia, której zieleń jest niezmiennie bujna, zadbana i powiększana o starannie dobieraną roślinność, a także uhonorowało pomysłowość i oryginalność właścicieli nowo otwartej BOHO, gdzie znajdują się skrzynki z artystycznie skomponowanymi gatunkami oraz wiszące w makramach kwiaty, korespondujące z wnętrzem lokalu.

PHO by Lilly Tran
Autor: UMŁ

Na podium znalazły się ogródki kawiarni Cafe Verte, restauracji Otwarte Drzwi oraz Pho by Lilly Tran. Zwycięzcy z ubiegłego roku zachowali zatem tytuł, ulepszając przestrzeń przed lokalem i zwiększając ilość nasadzadzeń. - Na tle innych finalistów z 2020 r. Otwarte Drzwi zrobiło największy progres i dlatego nie mogło ich zabraknąć w pierwszej trójce. Zwycięstwo zmobilizowało ich do jeszcze cięższej pracy. – mówi Pani Agata Zarębska z Jemy w Łodzi. Kolejny wzorowy ogródek na podium znajduje się przed lokalem Lilly Tran. Pierwsza, autentyczna restauracja z kuchnią wietnamską posiada ogródek nawiązujący do profilu i specyfiki miejsca, poza tym, zdaniem przewodniczącej jury posiada najbardziej oryginalną zieleń. - Mój wybór bezkompromisowo padł na ogródek Pho by Lilly Tran, gdzie wykorzystano wiele różnych, niekoniecznie oczywistych gatunków roślin i połączono we wzorowy sposób w drewnianych donicach. Dużym walorem są akcenty nadające charakteru, m.in. lampiony. – mówi Pani Aleksandra Sztuka-Tulińska, p.o. Zastępcy Dyrektora Wydziału Kształtowania Środowiska. W pierwszej trójce najbardziej niepozorny jest tajemniczy ogród Cafe Verte. Doceniony również w ubiegłym roku, nie zaprzestał starań i pieczołowitej pielęgnacji posiadanej zieleni. – Ukryty w podwórku ogródek Verte wyróżnia się spośród innych bujną zielenią i naturalnym wyglądem. Niedostępny, wysoki mur z roślin daje przyjemny chłód i możliwość ukrycia się przed upałem. Widać, że utrzymanie ogródka wymaga wiele pracy i godzin spędzonych na podlewaniu! – mówi Pan Piotr Kurzawa, Menadżer Ulicy Piotrkowskiej. Właściciele potwierdzają, że zastanie zieleni przed lokalem jest ogromnym walorem, ale utrzymanie jej w okazałości wymaga dużego nakładu czasu pracowników.

Najpiękniejsze ogródki na Piotrkowskiej w Łodzi wybrane!
Autor: UMŁ
Źródło: Najpiękniejsze ogródki na Piotrkowskiej w Łodzi wybrane! [ZDJĘCIA]