Miasto Zgierz ma nową aplikację miejską

i

Autor: Urząd Miasta Zgierza

Miasto Zgierz ma nową aplikację miejską

2023-04-13 14:15

Miasto Zgierz wydało nową aplikację. Możemy w niej znaleźć aktualności, ważne informacje ale też zgłosić problem odnoszący się do miejskich usterek. Co jeszcze w niej znajdziemy? Czy zgierzanie korzystają z tej apki?

- Możemy znaleźć w niej takie informacje jak stan jakości powietrza w Zgierzu, o wywozie odpadów, są też informacje dotyczące wydarzeń drogowych, o wydarzeniach kulturowych czy po prostu aktualności miejskie - mówi Renata Karolewska, rzeczniczka Urzędu Miasta Zgierza.

W apce można tez zgłaszać usterki miejskie.

- Wystarczy wejść w odpowiednią zakładkę, opisać problem i gdzie się znajduje, dodatkowo można wstawić zdjęcie. W ten sposób zgłoszenia szybko trafią do odpowiednich służb.

Zgierzanie optymistycznie patrzą na projekt.

- Bardzo spoko pomysł, przyszłościowy. Mam nadzieję że pojawi się jeszcze więcej funkcji jak na przykład śledzenie autobusów w czasie rzeczywistym czy możliwość kupienia biletu do komunikacji miejskiej.

- Interesują mnie bardzo wydarzenia kulturowe w moim mieście i cieszę się że teraz wszystko jest w jednym miejscu.

- Brakuje mi opcji kupienia biletu do komunikacji miejskiej, ale takie funkcje jak informacje o mieście czy możliwość zgłaszania usterek są świetne!

Źródło: Miasto Zgierz ma nową aplikację miejską