Łódzkie. Tragiczny wypadek koło Radomska. Kierowca passata uderzył w drzewo. Zginął na miejscu

2021-08-24 12:30 fed
Tragiczny wypadek pod Radomskiem
Autor: mat. policji

Tragiczny wypadek koło Radomska! Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, do jakiego doszło na drodze Żytno - Mała Wieś w powiecie radomszczańskim. Volkswagen passat uderzył w drzewo. 53-letni mężczyzna kierujący pojazdem poniósł śmierć na miejscu.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 23 sierpnia, na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Żytno a Mała Wieś w powiecie radomszczańskim.

- Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 53-letni kierujący volkswagenem passatem jadąc w kierunku Małej Wsi, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo - czytamy w komunikacie. - Na skutek wypadku kierowca volkswagena poniósł śmierć na miejscu. Policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady związane z tym zdarzeniem. Zgodnie z poleceniem prokuratora ciało 53-letniego mieszkańca gminy Żytno zostało zabezpieczone w radomszczańskim prosektorium.

Policjanci apelują o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nadmierna prędkość, nienajlepsze warunki atmosferyczne, przecenianie własnych umiejętności, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających to nieodpowiedzialne zachowania, które często prowadzą do tragedii.

Kierująca volkswagenem pędziła 178 km/h na DK 61
Źródło: Łódzkie. Tragiczny wypadek koło Radomska. Kierowca passata uderzył w drzewo. Zginął na miejscu