Łódzkie: Protestu mieszkańców i okromne korki na DK14 przy wjeździe do Łodzi

2021-07-22 12:50 Róża Perszon
Łódzkie: Z powodu protestu mieszkańców są duże korki na DK14 przy wjeździe do Łodzi
Autor: Pixabay.com

Kierowcy, chcący dziś (22 lipca) wjechać do Łodzi od strony Łowicza, mogli utknąć w korkach. Na drodze krajowej nr 14 na ul. Strykowskiej przy ul. Jana i Cecylii przed południem trwała blokada mieszkańców okolicznych domów protestujących przeciwko projektowi zmiany planu zagospodarowania przestrzennego.

Zapowiedziana przez mieszkańców blokada uniemożliwiała wyjazd z Łodzi i wjazd do miasta na drodze krajowej nr 14. To część trasy Łódź - Stryków - Głowno - Łowicz w kierunku skrzyżowania autostrad A1 i A2.

 

Aby uniknąć planowanej od godz. 9.00 do godz. 10.00 blokady na ul. Strykowskiej, w pobliżu Parku Wzniesień Łódzkich przy ul. Jana i Cecylii, kierowcy skręcali w ul. Okólną i wyjeżdżali przy ul. Marii Piotrowiczowej.

Ok. godz. 10.00 miał się zakończyć protest mieszkańców okolic Parku Wzniesień Łódzkich przy ul. Strykowskiej na wysokości ul. Jana i Cecylii w Łodzi.

Policja przekazała, że, o ile nie było większych problemów z wyjazdem z miasta w stronę Strykowa, to przy wjeździe do Łodzi tworzyły się spore korki. "Staramy się te problemy ograniczyć. Co kwadrans protestujący przepuszczają auta, ale i tak tworzą się korki przy wjeździe do Łodzi. Policjanci wskazują objazdy. Blokada ma potrwać do godz. 10.00" - powiedziała PAP sierż. Jadwiga Czyż z łódzkiej drogówki i dodała, że rozładowywanie zatorów w ruchu może potrwać dłużej.

Mieszkańcy protestują przeciwko projektowi zmiany planu zagospodarowania przestrzennego w pobliżu Parku Wzniesień Łódzkich, co - ich zdaniem - spowoduje spadek wartości rynkowej działek w tej okolicy. 

To WOJNA O WIEŚ! Tak protestowali rolnicy 20 lipca
Źródło: Łódzkie: Protestu mieszkańców i okromne korki na DK14 przy wjeździe do Łodzi