kot

i

Autor: fundacja Przytul Kota

Łódzka fundacja stara się o zwierzakobus. Trzeba wygrać konkurs

2021-11-29 16:24

Zbierają datki na zakup zwierzakobusa. Łódzka fundacja Przytul Kota bierze udział w ogólnopolskim konkursie, w którym do wygrania jest pięć ambulansów przystosowanych do przewozu chorych zwierząt.

Fundacja pomaga bezdomnym i wolnożyjącym kotom. – Zwierzakobus będzie pełnił funkcję ambulansu dla zwierząt. Wewnątrz jest dużo miejsca, bo auto jest takim większym busem, w którym bez problemu zmieszczą się klatki żywołapki i klatki kamelowe – wyjaśnia   Natalia Turek z fundacji Przytul Kota.

Zwierzakobus jest niezbędny do przewożenia chorych i rannych zwierząt do specjalistycznych lecznic, których trzeba szukać zwykle daleko poza Łodzią. Do tej pory fundacja wykorzystywała w tym celu prywatne samochody, co osłabiało mobilność i szybkość reagowania, bo nie wszyscy pracownicy i wolontariusze dysponują autami. Właśnie w okresie jesienno -zimowym dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem zwierząt.

W konkursie ważne jest, by datki - nawet symboliczne - wpłaciła jak największa liczba osób. Konkurs organizowany przez Fundację Ratujemy Zwierzaki potrwa do połowy grudnia.

Źródło: Łódzka fundacja stara się o zwierzakobus. Trzeba wygrać konkurs