Łódzka choinka przestała świecić! Wszystko dla osób z autyzmem

2021-12-22 16:16 Patryk Lewy
Światła na choince zgasły specjalnie dla osób z autyzmem
Autor: UMŁ

Dwa dni przed Świętami Bożego Narodzenia na największej łódzkiej choince zgasły lampki. Akcja ma przypomnieć o osobach z autyzmem, na które oddziałuje wiele bodźców

- Dla wielu osób autystycznych i ich rodzin święta to bardzo trudny czas. Pamiętajmy, że autyzm to spektrum. Poziom funkcjonowania osób autystycznych jest bardzo różny. Wśród nich jest grupa osób, które nie mogą samodzielnie mówić, we własnym imieniu. Ich głosem jest Miłosz, bohater naszej kampanii – mówi Tomasz Michałowicz, Prezes Fundacji JiM. – Dążymy do tego, aby każdy dobrze czuł się w społeczeństwie. Ciepło i zrozumienie to jest to, czego najbardziej potrzebujemy nie tylko w święta, a osoby autystyczne szczególnie.

W czasie świąt osobom z autyzmem szczególnie przeszkadzają intensywnie świecące ozdoby choinkowe, głośne piosenki w radiach i rodzinne powitania.

Specjalnie dla nich Urząd Miasta Łodzi we współpracy z Fundacją JiM zgasili lampki na największej łódzkiej choince. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby osób z autyzmem.

Źródło: Łódzka choinka przestała świecić! Wszystko dla osób z autyzmem